ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА PARIPESA

WWW.PARIPESA.COM

 

Обложувалница Paripesa Paripesa обложување преку мобилен телефон 
Paripesa desktop Paripesa mobile

Paripesa рецензија:

Paripesa обложувалницата е во сопственост на компанијата Vezzali Limited со седиште на Кипар и со обложувачка лиценца од Куракао. Спортската понуда на обложувалницата Paripesa е одлична, можете да се обложувате на сите спортови. Вебстраната е со убав дизајн, додека навигацијата е прилично едноставна, користи иста платформа како и руската обложувалница 1xbet. Обложувалницата освен на англиски јазик, достапна е на преку 60 други јазици, а меѓу нив се: босански, хрватски и македонски јазик. Сигурноста на корисниците е на највисоко можно ниво.

Paripesa има голема понуда, вклучувајки го и спортското обложување како и одлично обложување во живо пропратено со видео преноси во живо на сите важни спортски настани, казино, казино во живо, разни игри, бинго и др.

Од понудата на Paripesa треба да се издвои конзолата за кладење во живо. Корисничката подршка на Paripesa обложувалницата е достапна 24 часа, 7 дена во недела преку емаил или чат во живо. Играчите кои сакаат да се обложуваат во живо ке се задоволат со нивната понуда за обложување во живо додека страствените играчи кои се во постојано движење може да ги стават своите облози преку таблет или мобилен телефон. Можноста за плаќање се големи, уплатите може да се извршат со помош на платежна картичка или преку електронските паричници како што се Skrill или Neteller.

Креирање сметка на Paripesa:

Креирањето на сметка е многу едноставно и брзо. На располагање има четири можности. Својата сметка може да ја отворите брзо со помош на еден клик, по пат на телефонски број, емаил или со профил на друштвените мрежи. За да отворите сметка со помош на електронска пошта потребно е штом ја посетите почетната страна да изберете јази и регистрацијата започнува така што ке кликнете на „Регистрација“ која се наоѓа на врвот од страната. Потоа ја бирате опцијата регистрација со елекронска пошта, а потоа треба да го потполните формуларот со Вашите лични податоци и контакт информации, изберете корисничко име и лозинка и на крајот кликнете на „Регистрација“. На крајот потврдете ја Вашата регистрација преку линкот испратен на Вашиот емаил кој го користевте за регистрација. По потврдата, можете да префрлите средства и да започнете со обложување.

Уплата/Исплата:

Уплатата на средства на Вашата сметка може да се изврши преку сите најпопуларни провајдери, како што се кредитните и дебитните картички (Visa, Mastercard), популарните електронски паричници Skrill или Neteller, Perfect Money, AstroPay или преку Bitcoin. Минималната уплата на Вашата сметка во оваа обложувалница е само 1 €.

Исплатата на парите од Paripesa онлајн обложувалницата можете да ја извршите преку кредитна или дебитна картичка (Visa). Исплатата може да се изврши преку Skrill, Neteleler, Perfect Money, AstroPay или преку Bitcoin. Минимална исплата е само 1 €.

Понуда за обложување:

PARIPESA СПОРТСКА ОБЛОЖУВАЛНИЦА

Обложувалница ParipesaСпортско обложување: На Paripesa онлајн обложувалницата речиси и да нема спорт на кој не може да се обложувате. Нивната понуда просто изгледа нереално, затоа што моментално имаат понуда од околу 50 спортови на кои можете да се обложувате. Спортовите кои можете да ги најдете во понудата се: фудбал, американски фудбал, рагби, бејсбол, банџи, кошарка, бокс, шах, велосипедизам, пикадо, ракомет, трки со коњи, хокеј, мотоспорт, билијард, тенис и разни зимски спортови. Тука се обложувањето кои се однесува на настани кои не се од спортски карактер како политика, фунанскии и забава. Освен стандардните облози 1, Х, 2 и двознаците можете да се обложите и на полувреме, полувре/крај, хендикеп, азијски хендикеп, under/over, број на голови, пар/непар број на голови, специјални облози, точен резултат и други занимливи облози кои е тешко да се најдат во било која друга онлајн обложувалница, овој број често достигнува и до 1600 различни облози по напревар. Тука е и посебната секција за супертото, со различни видови супертото тикети и бонуси.

Paripesa обложување во живо: Paripesa обложувалницата во својата понуда има обложување во живо, за кое може да се каже дека е многу прегледно и едноставно за користење, секојдневно има голема спортска понуда, квотите се надпросечни, а понудата за обложување на фудбал често оди и преку 1600 по натпревар. Покрај секоја утамица има ознака ВИДЕО доколку покрај обложувањето имаат и видео пренос во живо. Доколку кликнете на натпреварот кој е во тек, а нема ознака ВИДЕО можете да пратите детален извештај во живо. Поседуваат и Multi-live функција која ви овозможува во исто време да следите неколку напревари во живо низ видео пренос – совршена шанса за комбинирани обложи во живо!

Paripesa пренесува во живо: Paripesa пренесува во живо покриваат некои од најдобрите фудбалски лиги (Англиска Премиер лига, Шпанска Премиера и Секунда, Гемранска Бундес лига 1 и 2, Италијанска Серија А и Б, Француска Лига 1 и 2, Австриска Бундеслига, Шкотска Премиер, Холандска, Белгиска, Португалска, Аргентинска, Руска, Турска, Романска, Хрватска, Словенечка... речиси и да нема што не пренесува!!!), потоа тенис, кошарка, ракомет, хокеј и уште многу други...

Paripesa обложување преку мобилен телефон

Paripesa обложување преку мобилен телефон

Paripesa обложување во живо преку мобилен телефон

Paripesa обложување преку мобилен телефон: Paripesa мобилно обложување посебно е развиено за iPhone, iPod, Windows и Android мобилни уреди, но достапно е и за сите останати телефони кои имаат пристап до интернет, така што не сте ограничени само со обложување преку компјутер. Понудата е подеднакво добра без разлика дали се обложувате од Вашиот мобилен телефон или преку компјутер. Можете да се обложувате на сите спортови кои се во понудата, а достапно е и обложување во живо. Она што треба посебно да се извдои е големиот број на видео преноси на натпревари кои можете да ги гледате бесплатно на Вашиот мобилен уред!

БОНУС ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА PARIPESA
Paripesa на сите нови корисници им поклонува 100% бонус на првата уплата. Бонусот е до 100 €. За да го добиете бонусот потребно е да се регистрирате на обложувалницата Paripesa и да извршите прва уплата (минимум minimum 1 €). Вашата уплата автоматски ке се дуплира до 100 €. Правила за исплата: 5х вложете го уплатениот износ и бонусот во комбо облозите на спортската обложувалница од кои најмалце 3 настани мора да имаат коефициент 1.40 или поголем.
ДОБИЈ PARIPESA БОНУС

PARIPESA КАЗИНО

Обложувалница Paripesa казиноКазино: Paripesa во својата понуда има и Казино игри за кои не е потребен download, туку се играат со помош на flash директно на Вашиот интернет пребарувач, така што играњето е инстантно, што е добро за играчи кои преферираат спортско обложување, а понекогаш сакаат да одиграат по некоја рунда рулет на пример. Во понудата се сите најпопуларни stone игри и игри со карти, автомати и видео покер.

КАЗИНО БОНУС:

Paripesa на сите нови корисници им поклонува 100% бонус на првата уплата до 300 € (минимална уплата е 10 €). Правила за исплата: Износот на депозитот и бонусот мора да се вложат 35 пати во игрите.

ПОСЕТИ ГО PARIPESA КАЗИНОТО

Карактеристики на обложувалницата:

- Лесно креирање на тикет и лесно користење на обложувалницата.
- Голем број на видео преноси во живо.
- Доста опции за уплата и исплата.
- Paripesa обложувалницата е совршено преведена на многу јазици.
- Следете преку 250.000 преноси во живо.
- Можност за обложување преку мобилен телефон.
- Позитивна страна е што се добредојдени играчи од сите Балкански држави.
- Чести бонуси и промоции за лојалните корисници.

Останато:

Безбедноста на податоците е заштитена со модерна SSL технологија на сите вебстрани кои содржат лични податоци, а трансакциите се сигурно и потполно заштитени.

ПРЕГЛЕД НА ОНЛАЈН КЛАДИЛНИЦАТА PARIPESA
Синглови: Да
Начин на уплата: Дебитни и кредитни картички (Visa, Mastercard), Skrill, Neteller, Perfect Money, AstroPay, Bitcoin.
Минимална уплата: 1 €
Максимална уплата: Нема ограничување.
Трошоци при уплата: Нема провизија.
Начин на исплата: Дебитни и кредитни картички (Visa, Mastercard), Skrill, Neteller, Perfect Money, AstroPay, Bitcoin.
Минимална исплата: 1 €
Максимална исплата: Нема ограничување.
Трошоци за исплата: Нема провизија
Минимална улата по тикет: 0.20 €
Максимална уплата по тикет: Нема ограничување.
Максимална добивка: 100.000 €.
Валути: EUR, USD, GBP, RUB, HTG, UAH, BYR, KZT, KGS, AZN, MDL, GEL, AMD, TMT, TJS, PRB, TRY, MNT, Micro-Bitcoin, COP, XAF, BRL, CNY, IRR, CLP, PEN, ARS, VEF, MXN, UYU.
Јазици: Англиски, Хрватски, Македонски, Арапски, Дански, Шпански, Индонезиски, Корејски, Полски, Руски, Белоруски, Германски, Естонски, Идиски, Италијански, Литвански, Малезиски, Португалски, Словачки, Турски, Виетнамски, Бугарски, Грчки, Фински, Јапонски, Летонски, Норвешки, Бразилски, Украински, Чешки, Француски, Унгарски, Холандски, Романски, Шведски, Кинески...
Формат на квоти: Сите формати
Технологија за заштита на податоци: SSL
Мобилно обложување: Да
P2P обложување: Да
Онлајн подршка за корисници: Да
Останато: На Paripesa страната можете да најдете преглед на квотите, статистика и преноси во живо.
Обложувалница Paripesa

Заклучок:

Богата понуда, одличен бонус за добредојде за нови корисници 100% до 100 €, добри коефициенти и подршка, веб страна која е достапна на преку 60 јазици, обложување во живо и голем број на видео преноси кои може да ги гледате бесплатно ги става во редот на најдобрите обложувалници. Покрај спортското обложување, тука е казиното и казино во живо. Имаат голем број на типови, облози и атрактивен и модерен дизајн на вебсајтот, а најмногу од се – добар сајт за мобилно кладење.

ПОСЕТИ ГО PARIPESA