ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА 22BET

WWW.22BET.COM

 

Обложувалница 22bet 22bet обложување преку мобилен телефон 
22bet desktop 22bet mobile

22bet рецензија:

22bet обложувалницата е основана во Русија, првенствено за пазарот во Русија и околните држави, но за многу брзо време го променува својот фокус и сега цели како кон европскиот, така и кон светскиот пазар. Обложувалницата 22bet поседува обложувачка лиценца од државата Куракао како и повеќето интернет обложувалници, поради ниските даноци.

Покрај квалитетната обложувачка понуда на различни спортови, по која оваа Руска обложувалница првенствено се издвојува од останатите обложувалници, 22bet исто така може да се пофали со исклучитено голем број на начини на плаќање, одлични бонуси за нови корисници, како и разни промоции за постојаните обложувачи.

Онлајн обложувалницата 22bet е преведена на преку 50 јазици. Целатиот вебсајт е достапен на хрватски, босански и македонски јазик. Корисничка подршка е достапна 24 часа на ден. Доколку имате некакво прашање или потребна ви е брза помош, можете да побарате по пат на Live chat. Исто така достапна е и корисничка подршка по пат на електронска пошта.

Позитивен момент е тоа што се добредојдени играчи од овие простори, подржуваат уплати од страна играчи од Хрватска, Босна и Херцеговина, Словенија, Македонија и останатите држави од регионот. За почетниците, онлајн обложувалницата 22bet е одличен избор бидејќи е многу слична на локалните обложувалници и е едноставна за користење.

Креирање сметка на 22bet:

Креирањето на сметка е многу едноставно и брзо. Штом ке ја посетите почетната страна и изберете јазик, регистрацијата започнува така што ке кликнете на копчето „Регистрација“ кое се наоѓа на десниот горен агол од страната. Следно треба да го потполните образецот и на крајот да кликнете на копчето „Регистрација“. На крајот треба да ја потврдите Вашата регистрација преку линкот кој ќе ви стигне на Вашиот е-маил кој го користевте за регистрација. Потоа префрлете средства и можете да започнете со обложување.

Уплата/Исплата:

Депозитите на Вашата сметка може да се извршат со сите најпопуларни средства за плаќање, како што се кредитните и дебитните картички (Visa, Mastercard), популарни електронски паричници, Neteller, Skrill, Payeer, Web Money, e-pay, EcoPayz или Bitcoin. Минималната уплата на Вашата сметка во оваа обложувалница е само 1 €.

Исплатата на пари од 22bet онлајн обложувалницата можете да ја направите преку кредитна или дебитна картичка (Visa, Mastercard). Можете исто така да направите исплата преку Neteller, Skrill, EcoPayz или Bitcoin. Минималната исплата е исто така само 1 €.

Понуда за обложување:

22BET СПОРТСКА ОБЛОЖУВАЛНИЦА

Обложувалница 22betСпортско обложување: Обложувалницата 22bet како дневна понуда нуди многу различни обложувања на сите типови на спорт, а се она што 22bet обложувалницата има како понуда можете да го видите на почетната страница на сајтот. Со кликнување на некој спорт на левата страна ќе ви се отвори мени со името на лигата или одреден спортски настан. Што се однесува до најпопуларниот спорт за обложување фудбалот, застапени се скоро сите европски лиги, дури и оние што ги нарекуваме мали лиги. Покрај фудбалот, тука се и тенисот, хокејот, ракометот, кошарката, бејзбол, американски фудбал, рагби, мотоспортот, пикадо, снукер, зимски спортови, крикет, голф и други. Постојат и обложувања кои не се поврзани со спортот, како што се политика, финансии и забава. Покрај обложувањата за исходот на натпреварот (1X2), можно е да се обложувате и на полувреме / крај, голови (0-2, 3+), точен резултат, кој ќе има предност на полувреме, во кое полувреме ќе паднат повеќе голови, а може да се игра и дупла шанса. Понудата на американски спортови за обложување е исто така добра и стандардна за онлајн обложувалници, што значи дека можете да се обложувате на исходот на натпревари со или без хендикеп, можно е да се обложувате на бројот на постигнати поени, на постигнувањето на одредени играчи итн. Тениската понуда е исто така богата и овозможува обложување на бројот на сетови, бројот на гејмови. Постојат и обложувања во живо, обложување преку мобилен телефон како и обложување на коњски трки. Понудата за обложување на популарните лиги и натпревари опфаќа преку 1500 различни видови облози по натпревар.

Обложување во живо во 22bet: Онлајн обложувалницата 22bet нуди и обложување во живо и ова е една од подобрите работи што се нудат во оваа обложувалница. Има голем број на спортови кои се нудат секојденевно, а фокусот е повторно на фудбалот и популарните европски спортови, може да се обложувате на тенис, кошарка, ракомет, хокеј и одбојка. За почетници, 22bet конзолата за обложување во живо е особено добра бидејќи е многу прегледна и едноставна за употреба и ги покрива сите видови на облози.

22bet обложување преку мобилен телефон: Корисниците можат да се обложуваат на илјадници настани секој ден, без разлика каде се наоѓаат. Обложувањето преку мобилен телефон е достапно преку сите популарни паметни телефони и таблети: Android, iPhone (iOS), Windows, BlackBerry. Засега е достапно спортско обложување, обложување во живо, како и казино со најсовремени слот игри. Една од ретките мобилни страници што е преведена на хрватски и македонски јазик! Мобилната страница е многу едноставна и прегледна.

БОНУС ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА 22BET
22bet на сите нови корисници им поклонува 100% бонус при првиот депозит. Бонусот е до 122 €. За да го добиете бонусот, треба да се регистрирате на 22bet и да ја направите првата уплата (минимум 1 €). Вашата уплата автоматски ќе се удвои до 122 €, дополнително добивате 22 бонус поени што можете да ги користите во спортската обложувалница. Правила за исплата: 5x вложете ја уплатената сума и бонусот во спортската обложувалница во рок од 7 дена на комбинирани обложувања, од кои најмалку 3 настани мора да имаат коефициент 1,40 или поголем.
ДОБИЈ 22BET БОНУС

Карактеристики на обложувалницата:

- 22bet обложувалницата е една од обложувалниците што има вебсајт преведен на хрватски, босански и македонски, што претставува предност за оние кои не се снаоѓаат добро со англискиот јазик.
- Исклучително привлечен бонус за добредојде.
- Голем број на начини на плаќање.
- Прегледна и богата понуда за обложување во живо.
- Користењето на обложувалницата и програмот за обложување е многу лесен и прегледен.
- Минималниот износ за уплата на некои облози е 0,2 €
- Reload бонус: 100% бонус за уплата во петок, до максимален износ на бонус од 100 €. Правила за исплата: 3 пати го вложувате уплатениот износ и бонусот на спортската обложувалница во рок од 24 часа на комбинирани облози, од кои најмалку 3 настани мора да имаат коефициент од 1,40 или повисок.

Останато:

Дизајнот на сајтот е многу добар. Ова е класичен дизајн на сајт каде што менито за понуда е лево, тикетот за обложување е секогаш видлив десно, додека понудата за обложување е прикажана на средина. Можно е да се прават разни системски обложувања. Сајтот нема проблеми со брзината, а навигацијата е лесна и за почетници.

ПРЕГЛЕД НА ОНЛАЈН КЛАДИЛНИЦАТА 22BET
Синглови: Да
Начин на уплата: Дебитни и кредитни картички (Visa, Mastercard), Skrill, Neteller, Payeer, Web Money, Epay, Ecopayz или Bitcoin.
Минимална уплата: 1 €
Максимална уплата: Нема ограничување.
Трошоци при уплата: Нема провизија.
Начин на исплата: Дебитни и кредитни картички (Visa, Mastercard), Skrill, Neteller, EcoPayz или Bitcoin.
Минимална исплата: 1 €
Максимална исплата: Нема ограничување.
Трошоци за исплата: Нема провизија
Минимална улата по тикет: 0.20 €
Максимална уплата по тикет: Нема ограничување.
Максимална добивка: 50.000 €.
Валути: EUR, USD, GBP, RUB, HTG, UAH, BYR, KZT, KGS, AZN, MDL, GEL, AMD, TMT, TJS, PRB, TRY, MNT, Micro-Bitcoin, COP, XAF, BRL, CNY, IRR, CLP, PEN, ARS, VEF, MXN, UYU.
Јазици: Англиски, Хрватски, Македонски, Арапски, Дански, Шпански, Индонезиски, Корејски, Полски, Руски, Белоруски, Германски, Естонски, Индиски, Италијански, Литвански, Малезиски, Португалски, Словачки, Турски, Виетнамски, Бугарски, Грчки, Фински, Јапонски, Летонски, Норвешки, Бразилски, Украински, Чешки, Француски, Унгарски, Холандски, Романски, Шведски, Кинески...
Формат на квоти: Сите формати
Технологија за заштита на податоци: SSL
Мобилно обложување: Да
P2P обложување: Да
Онлајн подршка за корисници: Да
Останато: На 22bet страната можете да најдете преглед на квотите, статистика и преноси во живо.
Обложувалница 22bet

Заклучок:

22Bet онлајн обложувалница на своите играчи им нуди голем избор на спортски настани за кои можат да се обложуваат. Понудата на спортови и опции за обложување е извонредна, со добри коефициенти. Понудата за обложување во живо е разновидна, имаат достапна апликација за мобилен телефони, така што и играњето од мобилни уреди е достапно за секого. Сето горенаведено ја рангира меѓу една од подобрите онлајн обложувалници на пазарот.

ПОСЕТИ ГО 22BET