ОНЛАЈН БИТКОИН ОБЛОЖУВАЛНИЦА 1XBIT

WWW.1XBIT.COM

 

Обложувалница 1xbit 1xbit обложување преку мобилен телефон 
1xbit desktop 1xbit mobile

1xbit рецензија:

1xbit е една од најпопуларните Bitcoin обложувалници. Популарноста на оваа обложувалница порасна поради фактот што нуди уплата и повлекувања само во криптовалути, покрај Биткоин, играчите можат да ја надополнуваат својата сметка со над 60 различни криптовалути. Оваа крипто онлајн обложувалница е основана во 2016 година и ви овозможува вистинско анонимно искуство во обложување. Не е потребна верификација на сметка, можете да отворите сметка со само еден клик без да ги дадете Вашите лични информации.

1xbit е многу квалитетна обложувалница преведена на над 50 јазици, а меѓу нив има и хрватски, босански и македонски јазик. Поддршката за клиенти е достапна преку е-пошта или чат во живо. Понудата за спортско обложување во обложувалници 1xbit е одлична, има над 1000 спортски настани дневно. Постои и опција за обложување во живо, кое стана нешто што мора да го има секоја сериозна обложувалница. Обложувањето 1xbit нуди и казино игри. Слотови, од кои некои се дури и 3Д, џекпот игри, видео покер и рулет се само некои од различните видови игри што можете да ги играте во делот за казино.

Ако сакате да се обложувате користејќи крипто-валути или сакате да пробате ваков тип на обложување, оваа онлајн обложувалница ви нуди безброј можности. Едноставно, нема спортски настан што не го нудат во својата дневна понуда.

Креирање сметка на 1xbit:

Отворањето сметка во обложувалницата 1xbit е многу едноставно и брзо. Можете да отворите сметка со само еден клик. Прво одите на почетната страница и го избирете јазикот, ја започнувате регистрацијата со кликнување на копчето "Регистрација" на горниот лев дел од страницата. Од сопственикот на сметката не се бара да обезбеди лични информации за да ја заврши нивната регистрација, само кликнете на „РЕГИСТРИРАЈ И ДОБИЈ БОНУС“, со што се завршува процесот на регистрација. По завршувањето на регистрацијата, можете да ја внесете Вашата адреса за е-пошта и да притиснете на копчето ИСПРАТИ за да добиете е-пошта за потврда со детален број на сметка и лозинка. Потоа префрлете средства и можете да започнете со обложување.

Уплата/Исплата:

Уплаќањето на средства во обложувалницата 1xbit може да се изврши само во крипто-валути. Онлајн обложувалници кои користат Bitcoin како средство за плаќање и водење сметка, ја користат милибитната ознака mBT или mBTC. 1 mBTC (милибит) е 0,00100000 Bitcoin. Поддржани криптовалути се: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, Monero, ZCash, NEM, DigiByte, Bitcoin gold, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, BitShares, Verge, QTUM, STRATIS, Ripple, USD Coin, TrueUSD, Paxos Standard Token, Tether, Chainlink, OmiseGO, Basic Attention Token, TRON. Плаќањата се брзи и траат околу 10 минути, т.е. бараат само 1 потврда од мрежата на Bitcoin. Минималната уплата на Вашата сметка во оваа обложувалница е 5 mBTC и нема максимално ограничување.

Можете да направите исплата од 1xbit онлајн обложувалницата користејќи ги истите методи како плаќањето. Времето за обработка на налогот за плаќање е кратко. Нема ограничувања за повлекување. Минималната исплата е исто така 5 mBTC, а максималната нема ограничувања.

Понуда за обложување:

1XBIT СПОРТСКА ОБЛОЖУВАЛНИЦА

Обложувалница 1xbitСпортско обложување: Спортската понуда во обложувалниците 1xbit е огромна, иако станува збор за биткоин обложувалница, понудата не заостанува зад најдобрите европски и светски обложувалници. Коефициентите се големи, што е исто толку важно како и бројот на спортски настани на кои можете да се обложувате, како што се: фудбал, тенис, кошарка, хокеј, одбојка, бејзбол, рагби, ракомет, бокс, пинг-понг, шах, американски фудбал, бадминтон , пикадо, билјард, трки со мотори, голф, крикет итн. Постојат спортови за кои никогаш не сте чуле, а доколку сакате можете да се обложувате на временската прогноза, ТВ-емисии, финансиски облози. Над 1.500 различни облози на најпопуларните фудбалски натпревари се разработени за типови на индивидуални натпревари. Виртуелно спортско обложување е исто така понудено.

1xbit обложување во живо: Обложувалницата 1xbit има одлична понуда за обложување во живо кое многу спортови. Конзолата за обложување во живо е многу напредна и има можност да следи повеќе натпревари во живо. Обложувањето во живо е особено популарно меѓу играчите затоа што предизвикува посебна возбуда. На нивната страница можете да најдете статистички податоци за кои честопати се знае дека се клучен фактор во обложувањето.

1xbit пренесува во живо: Обложувалницата 1xbit има многу бесплатни преноси во живо што можете да ги гледате и преку компјутер и преку мобилен телефон, а ги покриваат некои од најдобрите фудбалски лиги, потоа тенис, кошарка, ракомет, хокеј и многу повеќе...

1xbit обложување преку мобилен телефон: 1xbit мобилната верзија на страницата е исклучително модерна. Сè што ви треба е да имате добра интернет-врска. Ако сакате, можете да ја инсталирате апликацијата за мобилен телефон Андроид или iOS на Вашиот мобилен телефон. Нема потреба да се трошат зборови за тоа колку апликацијата е добро изработена. Треба да ја инсталирате апликацијата за телефон Андроид директно од нивната веб-страница бидејќи Google Store не поддржува апликации за обложување, а апликацијата iOS е достапна во App Store.

БОНУС ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА 1XBIT
1xBit им носи на своите нови играчи ексклузивен бонус за добредојде вреден до 7 БТC! За да го добиете бонусот, треба да се регистрирате во обложувалницата 1xbit и да го проверите полето „Учествувајте во понуди за бонуси“ во делот „Моја сметка“. Платете износ од најмалку 5 mBTC. Максималниот бонус што може да се добие е: за 1-ва уплата - 100% бонус до 1 БТC, за 2-та уплата - 50% до 1 БТC, за 3-та уплата - 100% до 2 БТC, за 4-та уплата - 50% до 3 БТC. Правила за иеплата: 40x депонирајте го уплатениот износ и бонусот на коефициент од 1,60 или поголем во рок од 30 дена по уплатата.
ДОБИЈ 1XBIT БОНУС

Карактеристики на обложувалницата:

- Едноставен процес на регистрација.
- Една од најпопуларните Bitcoin и crypto-only обложувалници.
- Анонимни уплата и исплата со криптовалути.
- Можност за обложување преку мобилен телефон.
- Голем број на видео преноси во живо!

Останато:

1xbit онлајн обложувалница има и „кешбек-бонус поени“. Тоа е опција според која собирате бонус поени со секој одигран тикет, без оглед дали е добитен или не. Собраните бонус поени може подоцна да ги размените со промо кодови што можете да ги користите за дополнително обложување.

ПРЕГЛЕД НА ОНЛАЈН КЛАДИЛНИЦАТА 1XBIT
Синглови: Да
Начин на уплата: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, Monero, ZCash, NEM, DigiByte, Bitcoin gold, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, BitShares, Verge, QTUM, STRATIS, Ripple, USD Coin, TrueUSD, Paxos Standard Token, Tether, Chainlink, OmiseGO, Basic Attention Token, TRON.
Минимална уплата: 5 mBTC
Максимална уплата: Нема ограничување.
Трошоци при уплата: Нема провизија.
Начин на исплата: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Ethereum, Monero, ZCash, NEM, DigiByte, Bitcoin gold, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, BitShares, Verge, QTUM, STRATIS, Ripple, USD Coin, TrueUSD, Paxos Standard Token, Tether, Chainlink, OmiseGO, Basic Attention Token, TRON.
Минимална исплата: 5 mBTC
Максимална исплата: Нема ограничување.
Трошоци за исплата: Нема провизија
Минимална улата по тикет: 0.01 mBTC
Максимална уплата по тикет: Нема ограничување.
Максимална добивка: Нема ограничување.
Валути: mBTC
Јазици: Англиски, Хрватски, Македонски, Босански, Арапски, Шпански, Индонезиски, Корејски, Полски, Руски, Германски, Индиски, Италијански, Литвански, Малезиски, Португалски, Словачки, Турски, Виетнамски, Бугарски, Грчки, Фински, Јапонски, Латвиски, Норвешки, Бразилски, Украински, Чешки, Француски, Унгарски, Холандски, Романски, Шведски, Кинески...
Формат на квоти: Сите формати
Технологија за заштита на податоци: SSL
Мобилно обложување: Да
P2P обложување: Да
Онлајн подршка за корисници: Да
Останато: На 1xbit страната можете да најдете преглед на квотите, статистика и преноси во живо.
Обложувалница 1xbit

Заклучок:

1xbit е без сомнение една од најпопуларните Биткоин обложувалници и најдобро место за спортско обложување со криптовалути што можете да ја најдете на Интернет. Огромна понуда за обложување, големи коефициенти, одличен бонус за добредојде до 7 БТC, како и можност за играње на сите современи мобилни уреди се доволна причина да се испроба оваа обложувалница.

ПОСЕТИ ГО 1XBIT